Prečo začať so skupinovým cvičením

O ČOM SÚ NAŠE SKUPINOVÉ CVIČENIA?


Začína to vierou vo fitness. Nie také fitness, že si sadneš na stroj a pobušíš trošku stredné časti deltového svalu. Fitness je schopnosť vysporiadať sa s všelijakým možným zadaním. Je to schopnosť 6 x vyliezť na lane, potom odbehnúť 400 m, urobiť 21 thrustrov s dvoma 32 kg kettlebelmi a hneď potom prejsť 20 m po rukách a trhnúť 100 kg činku do drepu. Je to ale aj schopnosť v 85 rokoch urobiť hlboký drep, kľuk so stabilnými lopatkami, alebo odveslovať 500 m. 

Fitness je všetko, čo ťa dokáže posúvať dopredu, vyžaduje od teba to aby si saprekonával/a, ale zároveň aby si ostal/a zdravý/á a funkčný/á. V momente ako tieto atribúty nespĺňame, nie sme fitness.

„CF“ skupinové cvičenia sa skladajú z C - CELOTELOVÝCH cvičení, kde neizoluješ svalové partie, ale precvičuješ telo ako celok, vo viacerých rovinách a správnou súhrou svalov. Skladajú sa z F – FUNKČNÝCH cvičení, takže všetky cvičenia vieme modifikovať, varírovať a naškálovať tak, aby workouty a tréningy vedel odcvičiť každý a aby podporovali individuálne zdravie každého nášho člena. Väčšinou sa vykonávajú cvičenia vo vyššej intenzite, ale neboj sa – nikdy nie v takej, aby si to nezvládol / nezvládla. Skupina „FUNDAY“ – ide o classes, ktoré sa zväčša cvičia v dvojici, resp. trojici, ide často o dlhšie workouty, pri ktorých zažiješ kopec výbornej energie počas solidnej intenzity :).

Skupina „Vzpieranie“ sa venuje do hĺbky a do detailu správnej technike olympijského dvojboja, ktoré využiješ napr. pri CF hodinách, pričom sa často zapájajú do hodiny zaujímavé a zábavné doplnkové cvičenia z rôznych vzpieracích škôl. Skupina „Mobility & Stability” zaraďuje prvky a cvičenia z fyzioterapie tak, aby sis a vedel/a sústrediť na pohyb a vnímať ho, preciťovať ho. Je vynikajúcim doplnkom k ostatným skupinovým cvičeniam a je extrémne obľúbená, často vybookovaná týždeň vopred.


Skupina „Core & Strength“ obsahuje know-how z funkčných cvičení, stabilizačných cvičení, cvičení na stred tela tak, aby ste po ukončení hodiny cítili, že máte CORE zo železa, funkčné svaly a silné kĺby.


Skupina „Funkčný tréning“ spĺňa kritéria zdravého pohybu, pričom sa dáva dôraz na správne technické vykonanie cvičení. Ide o zábavné cvičenie, pri ktorom však popri tom prepotíš celé tričko :).

Skupina „The Fundamentals“ je náš unikátny koncept pre začiatočníkov, ktorí by chceli vedieť v intenzite pracovať s činkou – veľkou, či malou, kettlebelom, naučiť sa správne gymnastiku, či ekonomicky veslovať, alebo skákať na box. Je to predstupeň pre začiatočníkov pre ďalšie pokročilé hodiny „CF“.